کد خبر:8283
پ

معرفی مدرسه

مدرسه علمیه امام محمد باقر(ع) زیر نظر مرکز مدیریت حوزه علمیه تهران در سال ۱۳۹۰هجری شمسی تحت اشراف حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی تاسیس گردید. این مدرسه در حال حاضر دارای ۱۲۰طلبه سطح یک می باشد که هر ساله بنا بر ضوابط مصوب مرکز مدیریت حوزه علمیه تهران، اقدام به جذب جوانان علاقه مند […]

مدرسه علمیه امام محمد باقر(ع) زیر نظر مرکز مدیریت حوزه علمیه تهران در سال ۱۳۹۰هجری شمسی تحت اشراف حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی تاسیس گردید.

139401261450594325105014

این مدرسه در حال حاضر دارای ۱۲۰طلبه سطح یک می باشد که هر ساله بنا بر ضوابط مصوب مرکز مدیریت حوزه علمیه تهران، اقدام به جذب جوانان علاقه مند می نماید.
موسس مدرسه علمیه امام محمد باقر(ع) جناب آقای محمود قیومی لولاچیان و مدیریت فعلی آن با حجت الاسلام والمسلمین مهدی رنجبریان می باشد.

 

imagesIMG_3722

 

در این مدرسه علمیه فقط شش پایه سطح یک تدریس میشوند که این امر توسط ۱۳نفر از اساتید برجسته قم وتهران صورت میگیرد.
مدرسه دارای چهارطبقه(منفی ۱،منفی۲،همکف و طبقه اول) می باشد. طبقه اول متشکل از ۳۰ حجره می باشد که ظرفیتی بالغ بر۱۲۰ طلبه دارد.طبقه همکف مجهز به ۱۲ اتاق اداری و همچنین اتاق جلسات می باشد.طبقه منفی یک نیزاتاق سایت،حسینیه،۶ اتاق درس(مدرس)،آمفی تئاتر واتاق اساتید را در برگرفته است.آشپزخانه،غذاخوری و کتابخانه(مخزن و قرائت خانه) هم درطبقه منفی دو جای دارد.
حوزه علمیه امام محمد باقر(ع) در مجاورت مسجد قدس قرار دارد که نمازهای یومیه طلاب و بعضی مراسمات خاص در آن برگزار میشود.
این مدرسه علمیه در تهران،ضلع شمالی ترمینال جنوب،جنب مسجد قدس واقع شده است.
توجه خاص به کیفیت علمی و اخلاقی از جمله شاخصه های مدنظر مدیریت مدرسه حجت الاسلام والمسلمین رنجبریان است.البته لازم به ذکر است شعار سال تحصیلی ۹۷-۹۶ تمرکز در ارتقای کیفیت ادبیات عرب در میان طلاب می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید