کد خبر:14706
پ

گزارش سالانه دارالقرآن

گزارش عملکرد دارالقرآن حوزه علمیه امام محمد باقرعلیه السلام در سال تحصیلی اخیر به صورت اجمالی و خیلی مختصر تقدیم می گردد.

حجت الاسلام مهدی جمشیدی مسئول دارالقرآن حوزه علمیه امام محمد باقر علیه السلام در بیان گزارش اجمالی عملکرد دارالقرآن گفت:

به توفیق الهی دراین سال ترتیل خوانی  یک صفحه  از مصحف شریف به صورت روزانه و  با حضور جمیع طلاب برگزار شد ، که در بعضی از ایام  برخی اساتید با بیان نکاتی از آیات خوانده شده این دقایق را پربار تر و قابل استفاده تر می نمودند.برنامه دیگر دارالقرآن درسال گذشته طرح ۴۰ موضوع، ۴۰ آیه، ۴۰ حدیث بود. هر هفته ۲  آیه با موضوعات مختلف اخلاقی و… به همراه روایتی از اهل بیت علیهم السلام در رابطه با آن آیه منتشر می شد. این طرح برای شروع برنامه حفظ موضوعی تدوین شده و طلاب در طول سال تحصیلی آیات و احادیث با موضوعات مشخص را  حفظ  نمودند.

 

دیگر برنامه دارالقرآن برگزاری کلاس ترتیل خوانی و رفع اشکال بصورت هفتگی برای طلاب مشتاق و علاقه مند بود که علاوه بر این یک جلسه کلاس تجوید برای همه طلاب در روز پنج شنبه هر هفته بصورت کلاس فوقالعاده برگزار می شد.

جلسه مرور قرآن برای حافظین نیز بکی دیگر از برنامه ای هفتگی دارالقرآن امام محمدباقرعلیه السلام بود.

برنامه ویژه این مجموعه مسابقات قرآنی مدرسه است که همه ساله در رشته های صوت و لحن، ترتیل، حفظ، اذان و مناجات خوانی برگزار می شود. این مسابقات در سال جاری به علت شیوع ویروس کرونا و دستور ستاد مقابله با کرونا مبنی بر تعطیلی تمام موسسات آموزش عالی ، دانشگاه ها و حوزه های علمیه  بصورت مجازی و فقط در رشته های اذان و ترتیل خوانی برگزرا شد و  به نفرات اول تا سوم جوایزی اهدا شد.

امیدواریم رضایت امام زمان عجل الله تعالی علیه را قرین این اندک کارهایمان کرده باشیم. 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید