کد خبر:15034
پ

دوره معارف و شبهات فاطمی برگزار شد.

مهارت گمشده هر طلبه و کلید واژه همه دغدغه های امروزه طلاب ماست.
خوب است طلبه‌ها بتوانند دانسته های خود را هنرمندانه به کار بگیرند تا بتوانند در راه خدمت به جامعه و دین قدمهای مثبتی بر دارد

با توجه به علاقه طلاب حوزه امام محمد باقر علیه السلام به مباحث مربوط به ولایت و امامت امیرالمومنین علیه السلام و ماجرای غصب فدک و ظلم به اهل بیت علیهم السلام بر آن شدیم تا با بهره بردن از اساتید متخصص در این رشته که نه‌ تنها علم آن را دارند بلکه در فن مناظره هم ید طولایی دارند استفاده کنیم.

آیت الله قزوینی و آیت الله طبسی و حجت السلام ابوالقاسمی که معرف تمام دانش پژوهان این رشته هستند.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم امکان حضور فیزیکی این اساتید بزرگوار با همفکری و پیشنهاد اساتید حوزه در شورا تصمیم گرفتیم تا دوره را با حضور مجازی اساتید و اجتماع طلاب در ساختمان آموزش دارالعلم علامه طباطبایی با ویدیو پروژکتور برگزار کنیم.بعد از ثبت نام از طلاب و استقبال بالای ایشان از این دوره، برای تسهیل حضور علاقه‌مندان به دوره تصمیم گرفتیم به جای یکی از درس های رسمی حوزه این دوره را در ۱۴ روز متوالی اجرا نماییم.

شروع دوره با سفر به قم مقدسه و زیارت عمه سادات علیها سلام و جلسه حضوری با آیت الله قزوینی نشانه از عنایات اهل بیت به این دوره بود و موجب ازدیاد انگیزه و جدییت بیشتر طلاب گردید.

تصویر زیبای طلابی که هر روز در محل جلسه منتظر شروع کلاس بودن و قلمهایی که با سرعت مشغول نوشتن مطالب و اسناد مظلومیت اهل بیت علیهم السلام بودند و زبانهایی که بعد از پایان جلسه به بحث و گفت و گو و پرسش و پاسخ در مورد مطالب کلاس می‌پرداختند جان تازه ای به حوزه بخشید. حوزه ای که می‌شد حسرت حضور طلاب، بعد از یک سال تعطیلی به خاطر ویروس کرونا را از در و دیوار آن دید.
کلاسها تمام شد ولی دوره تمام نشد.

پیگیری طلاب برای دریافت فایل جلسات به جهت تکمیل جزوه ها و عطش دانست همچنان ادامه دارد.
بر خود لازم دانستیم که از طلاب برتر دوره تقدیر کنیم و به بهترین و کامل ترین جزوات هدیه ناقابلی اعطا کنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید