کد خبر:10628
پ

آیت الله ممدوحی: مراسم عزاداری شهادت امام صادق(ع) باید با عظمت برگزار شود

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بر لزوم باشکوه و با عظمت برگزار کردن مراسم های ویژه عزاداری سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) تاکید کرد. آیت الله محمدحسن ممدوحی ضمن تسلیت فرارسیدن شهادت مظلومانه این امام هُمام ابراز داشت: در دوران ۳۴ ساله امامت حضرت صادق(ع)، شرایط و زمینه های فراهم شد که ایشان بتوانند […]

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بر لزوم باشکوه و با عظمت برگزار کردن مراسم های ویژه عزاداری سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) تاکید کرد.

آیت الله محمدحسن ممدوحی ضمن تسلیت فرارسیدن شهادت مظلومانه این امام هُمام ابراز داشت: در دوران ۳۴ ساله امامت حضرت صادق(ع)، شرایط و زمینه های فراهم شد که ایشان بتوانند با رشد علمی جامعه و پرورش شاگردان بسیار، مکتب جعفری را بنیان گذاشته و به این طریق زمینه احیای شریعت محمدی(ص) را در جامعه اسلامی آن زمان فراهم کنند.

وی همچنین افزود: دوران امام صادق(ع) البته دوران پیچیده و پرتلاطمی است ، به این خاطر که در بخشی از این دوران شاهد انتقال حکومت از بنی امیه به بنی عباس هستیم و در چنین ایامی البته حضرت با درایت و مدیریت بالای خویش دست به رشد و شکوفایی علمی جامعه زدند تا با ارتقای سطح فهم و بینش و دانش افراد ، یک نهضت علمی و فرهنگی را در همین اوضاع و احوال سامان دهند.

این استاد حوزه همچنین با تاکید بر این که صادق آل محمد(ص) نقش بسیار مهمی در رشد مباحث دینی و فقهی در عالم شیعی و اسلامی داشته اند و از این حیث حق بزرگی بر گردن همه مسلمانان و بلکه همه انسان ها دارند، گفت: ما باید در همه جای کشور و خارج از کشور ، عزاداری بسیار باشکوهی برای ایشان برگزار کنیم و نشان دهیم که تا چه میزان عشق و ارادت به رییس مذهب جعفری داریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید