کد خبر:13305
پ

ضرورت حفظ موضوعی قرآن کریم

  همانطور که میدانید مادردوره ی سلطنت رسانه ها قرار گرفته ایم. رسانه هایی که مخاطبین مارا فرار و بیش تر به دنبال نکات کوتاه و پرجاذبه سوق میدهند. اگرچه سخنرانی ها وتفاسیر مفصل و مطول  مشتری های دائمی خود را دارند لکن بسیاری از مخاطبان ذائقه شان بقول استاد قرائتی ساندویچی شده ست یعنی […]

 

همانطور که میدانید مادردوره ی سلطنت رسانه ها قرار گرفته ایم. رسانه هایی که مخاطبین مارا فرار و بیش تر به دنبال نکات کوتاه و پرجاذبه سوق میدهند.

اگرچه سخنرانی ها وتفاسیر مفصل و مطول  مشتری های دائمی خود را دارند لکن بسیاری از مخاطبان ذائقه شان بقول استاد قرائتی ساندویچی شده ست یعنی به دنبال مطالب کوتاه وجذاب و پرفایده هستند.

لازمه ی این مهم اینست که ما مبلغانی داشته باشیم تا بتوانند در کوتاه ترین مدت با یهترین تعابیر و زیباترین لغات بیشترین مطلب ودقیق ترین نکات را انتقال دهند.

هر چه گشتیم از کتاب خداوند متعال کتابی دقیق تر و عمیق تر با ظاهری روان و ساده نیافتیم. همانطور که حضرت امیرالمومنین(علیه السلام)  فرموده اند ظاهره انیق و باطنه عمیق[۱].

فلذا دارالقرآن حوزه علمیه امام محمد باقر (علیه السلام) بر آن است تا در همین راستا طرحی را با نام (۴۰ موضوع  ۴۰آیه  ۴۰روایت) به انجام برساند.

این طرح با محوریت موضوعات قرآنی و حفظ کردن آیات مربوطه به همراه توضیحاتی از روایات ائمه معصومین (صلوات الله علیهم اجمعین) برای طلاب مشتاق ومبلغ ارائه شده است.

در نهایت در یک مسابقه حفظ موضوعی طلاب شرکت می کنند وبه نفرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

موضوعات مطروحه عبارتند از: دعا، تواضع، کبر، حسد، غیبت ، دروغ ، خوش اخلاقی، پاسخ بدی با حوبی، نیکی به پدر ومادر ، دین شناسی ، علم آموزی و…

امید است قدمی کوچک در راه اعتلای دین و معارف عمیق قرآن واهل بیت برداشته باشیم.

[۱] وَ إِنَّ القُرآنَ ظَاهِرُهُ أَنِيقٌ، وَ بَاطِنُهُ عَمِيقٌ، لاَ تَفْنَي عَجَائِبُهُ، وَلاَ تَنْقَضِى غَرَائِبُهُ، وَلاَ تُكْشَفُ الظُّلُمَاتُ إلاَّ بِهِ؛ به راستي كه ظاهر قرآن زيبا و باطن آن ژرف است، شگفتي‌هاي آن فنا ناپذير و اسرار آن تمام‌نشدني است و تاريكي‌ها(ي‌گمراهي) بدون آن برطرف نخواهد شد. نهج البلاغه، خطبه ۱۸.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید